Folder promocyjny ECRB

folderW czerwcu 2010 roku ECRB wydało folder o tematyce przyrodniczo-geologicznej pod nazwą ,,Zielona Wyspa”. Zawiera on informacje o atrakcjach znajdujących się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Międzyzdroje – ścieżkach przyrodniczych, szlakach turystycznych, zielonych ,,perełkach” naszego Regionu – Jeziorze Turkusowym, Drożkowych Łąkach, atrakcjach Muzeum WPN. Jest dostępny w Międzyzdrojach w biurze ECRB przy ulicy Książąt Pomorskich 8 a także w punkcie informacji turystycznej na promenadzie, w Międzynarodowym Domu Kultury, PTTK, w obiektach turystycznych – hotele, pensjonaty, biura podróży, w Muzeum Przyrodniczym WPN.

W Wolinie w Muzeum Regionalnym w punkcie informacji turystycznej oraz w Miejskim Ośrodku Kultury.  W Świnoujściu w punkcie informacji turystycznej przy przeprawie promowej.

Folder jest także dodawany do lipcowego i sierpniowego wydania Biuletynu Samorządowego w Międzyzdrojach.
Folder jest wydawnictwem bezpłatnym.

Współpraca geologa z firmami budowniczymi

Geologia jest to nauka, która współpracuje z wieloma branżami przemysłu. Budownictwo praktycznie nie mogłoby zaistnieć gdyby nie ona. Dlatego na wielu budowach pojawiają się także geologowie, którzy sprawdzają czy aby teren wybrany pod taką inwestycję nadaje się do tego. Przeciętni ludzie najczęściej nie wiedzą w jakim stopniu dany teren jest podmokły czy z jakie jest podłoże. Takie informacje są bardzo istotne dla każdego budowlańca, gdyż muszą one być uwzględnione już przy wykonaniu samego projektu architektonicznego. Czasem wizyta takiego specjalisty może całkowicie storpedować jakąś inwestycje. Dlatego bardzo wielu inwestorów stara się ominąć to w jakimś stopniu. Na szczęście przepisy prawne jasno się ustosunkowują do tego. Za nie przestrzeganie tychże przepisów może grozić nie tylko kara finansowa, ale także więzienie. Trzeba przecież zauważyć, że mamy tu do czynienia z bezpieczeństwem ludzi, którzy będą przybywać później w takich budowlach. To wszystko sprawiło, że geologia stała się nieodzownym elementem budownictwa w większości krajów na naszej ziemi. Wiedza jaką posiadają geologowie pozwala na dostosowanie technik jak materiałów do danego terenu i podłoża, na którym będą stały różnego rodzaju budynki. Coraz częściej firmy budowlane zatrudniają swoich geologów. W ten sposób unikają ogromnych wydatków, które wynikają z jednorazowego wynajęcia takie specjalisty.

Ten wpis został opublikowany w Fauna dnia , przez .