Martwy ciąg

Wykonując martwy ciąg ze sztangą na prostych nogach angażujemy mięśnie główne, czyli prostowniki grzbietu znajdujące się na plecach, a także mięśnie asystujące, czyli mięśnie pośladkowe nóg. Co więcej, podczas wykonywania tego ćwiczenia pracujemy także mięśniami stabilizującymi, którymi są mięśnie dwugłowe ud. Jedyne, czego potrzebujemy do wykonania tego ćwiczenia, to pas treningowy, gryf oraz obciążenia. Warto na początku wspomnieć o tym, że jest to ćwiczenie polecane zwłaszcza osobom zaawansowanym, które mają odpowiednio wyćwiczone mięśnie pleców.

Kiedy zdecydujemy się na wykonanie martwego ciągu ze sztangą na prostych nogach powinniśmy najpierw wybrać sobie małe obciążenie, najlepiej minimalne, aby sprawdzić nasze możliwości. W toku dalszych ćwiczeń i doskonalenia mięśni będziemy mogli stopniowo zwiększać przyjmowany ciężar w tym ćwiczeniu. Warto także pamiętać o tym, że przed przystąpieniem do wykonywania tego trudnego ćwiczenia należy zadbać o właściwą rozgrzewkę – dzięki temu znacznie zmniejszymy ryzyko wystąpienia kontuzji. W pierwszej kolejności powinniśmy stanąć tak, aby były rozstawione tak szeroko jak nasze ramiona bądź też niewiele bardziej.

Natomiast palce stóp powinny być skierowane nieco na zewnątrz. Następnie uginamy lekko nogi bądź też pozostawiamy je w pozycji wyprostowanej – zależy to od tego jaki reprezentujemy poziom zaawansowania. Następnie zginamy się w pół i chwytamy sztangę w nachwycie lub jedną dłonią w nachwycie, a drugą w podchwycie. Następnie prostujemy plecy i staramy się ściągać łopatki do siebie. Podnosimy sztangę do góry poprzez wyprostowanie tułowia i rąk. Uważajmy, aby nie odchylać się w tym momencie do przodu. Na końcu spokojnie i powoli odłóż sztangę poprzez zgięcie w tułowiu, z zachowaniem prostych pleców.

Wybierz dobre mozaiki szklane - bo warto wybrać mądrze.
Ten wpis został opublikowany w Fauna dnia , przez .