Oznaczniki przewodów

Profesjonalny montaż kabli elektrycznych i innych wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów. Wśród nich ważną rolę mają oznaczniki przewodów. Chodzi o to, aby kable były jednoznacznie i czytelnie opisane. Ułatwia to eksploatację oraz modernizację instalacji.

Na rynku można znaleźć wiele systemów oznaczania. Najważniejsze jest to, aby oznaczniki przewodów były czytelne, zrozumiałe a ich proces montażu szybki i prosty. Dzięki temu każdy specjalista – nie tylko ten, który przeprowadzał montaż – będzie mógł się nimi posługiwać bezproblemowo.

Typowy oznacznik ma kształt owalnego lub trójkątnego profilu z nadrukiem oraz perforacjami, które ułatwiają odrywanie poszczególnych elementów (cyfr) i układanie ich w odpowiedniej kolejności.

Oznaczniki przewodów są odporne na większość rozpuszczalników, wodę czy pleśń. Zazwyczaj wytrzymują temperatury od ok. -30 stopni Celsjusza do ok. +70 stopni Celsjusza. W zależności od specyfiki, rozmiaru i liczby kupowanych oznaczników kosztują od kilku do kilkudziesięciu groszy za sztukę.

Ten wpis został opublikowany w Ziemia dnia , przez .